Yhteystiedot

Ota yhteyttä

Päätoimipiste

Päätoimipisteemme sijaitsee Malmilla, Prisman yläpuolella, 5. kerroksessa. Toimistollemme pääsee Malmintorin kauppakeskuksen aulan hisseillä.

Malmin kauppatie 18, 00700 Helsinki

p. 010 588 51

etunimi.sukunimi@amplit.fi

 

Espoon toimipiste

Espoon toimipisteemme sijaitsee AHTI Business Parkissa Haukilahdessa, Länsiväylän kupeessa.

Ahventie 4, 02170 Espoo

p. 010 588 51

etunimi.sukunimi@amplit.fi

Amplit Oy:n toiminta keskittyy pääasiassa suurempiin uudisrakennus- ja saneeraushankkeisiin sekä julkisiin hankintoihin. Kuluttajakauppaa emme tee tällä hetkellä lainkaan.

Suorat  tarjouspyynnöt osoitteeseen:

tarjouslaskenta@amplit.fi

Tarjouslaskennan tiedustelut ja muu kaupallinen yhteistyö:

Petri Myllyniemi, puh. 040 590 7618

petri.myllyniemi@amplit.fi 

Jani Savolainen, puh. 050 544 2157

jani.savolainen@amplit.fi

Tarjouspyyntö

Olemme rakentamispalvelua harjoittava yritys, jolle tapahtuvaan rakentamispalveluiden myyntiin tulee soveltaa ns. käännettyä verovelvollisuutta (arvonlisäverolaki 8C §:n (686/2010) 1 momentti).

Y-tunnus: 0881690-1

taloushallinto@amplit.fi

Käytössämme on sähköinen laskujenkäsittely. Jos teillä ei ole verkkolaskutusmahdollisuutta, voitte lähettää laskunne sähköpostiosoitteeseen:

ostolaskut@amplit.fi

 

Verkkolaskutusosoitteemme:

Operaattori: MAVENTA

Välittäjätunnus: 003721291126

Amplit Oy:n verkkolaskuosoite: 003708816901

Mikäli käytätte verkkolaskunne välityksessä mitä tahansa pankkia, välittäjätunnuksena tulee käyttää: DABAFIHH

Johto

Amplit Oy

 

Jan Hellman

Hallituksen puheenjohtaja

jan.hellman@amplit.fi

Jussi Kuusela

Toimitusjohtaja

jussi.kuusela@amplit.fi

Mikko Kaijalainen

Espoon toimipistejohtaja

mikko.kaijalainen@amplit.fi

Antti Jalova

LVI-toimialajohtaja

antti.jalova@amplit.fi

Mika Lindén

Projektijohtaja, työsuojelupäällikkö

mika.linden@amplit.fi

Petri Myllyniemi

Myyntijohtaja

petri.myllyniemi@amplit.fi

Tomi Alanen

Tekninen johtaja

tomi.alanen@amplit.fi

Katja Villemson

Talouspäällikkö

katja.villemson@amplit.fi

Jani Savolainen

Tarjouslaskentapäällikkö

jani.savolainen@amplit.fi

Elisabeth Villemson

Henkilöstöpäällikkö

elisabeth.villemson@amplit.fi

Ilpo Korpinen

IT-päällikkö

ilpo.korpinen@amplit.fi